Методологія

Методологія проекту побудована на:

 • аналізі усної історії (спогадів свідків ІІ світової війни: учасників подій, “дітей війни”). Матеріали з усної історії, створені в рамках проекту знаходяться на iremember.org.ua
 • проведенні кількісних досліджень (соціологічних опитувань, метою яких є виявлення міжгенераційного впливу ІІ світової війни, психологічних травм суспільства внаслідок неї)
 • контент аналізу наявних історичних джерел (щоденників, спогадів, дитячих творів) з теми дослідження
 • використанні міждисциплінарних підходів, здобутків психоісторічної науки.
Advertisements

Responses

 1. добре було б створити посилання на фейсбуці і зробити можливо групи за напрямами методології, я багато років мріяла про здіснення такого проекту – бо невідновлені психічні травми спотворюють стан усього суспільства, а тим більше його майбутнє!

  • Пані Марино,
   дякую за Ваш відгук. Надзвичайно слушна думка щодо групи на фейсбуці. А що саме Вас зацікавило та про що Ви мріяли, якщо це не секрет…?

 2. за складну справу взялися; травми, безперечно, серйозні; сюди ще варто додати травми внаслідок не лише війни а й переділу земель, входження значних територій до інших держав;
  АЛЕ шо найскладніше – в процесі дослідження чітко відмежувати де травма пов’язана безпосередньо з війною, і що саме ця травма пішла далі поколіннями; а де також травма, але з іншого якогось приводу (яких було дуже немало).
  думаю, з цим відмежуванням справитися так і не вдасться…

  • Шановний пане Миколо,
   дійсно справа складна, але на нашу думку актуальна… хтось має за неї взятися аби допомогти нашому суспільству. Як думаєте?

 3. дослідження постравматичного синдрому і його наслідків – це клінічний підхід. вкрай важливо – аналіз уроків, які винеслі люді, як вони подолали цю травму, і не тільки як окремі люді, а суспільство, країна. Цікаве порівняння національних стратегій виходу із війни у різних країнах і результати різних країн!!! Порівняйте Україну і Японію! – за рівнем травмування, за стратегією подолання, за коротко і довго строковимі наслідками і результатами!


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: