Опублікував(ла) europsyhistory | Жовтень 21, 2010

Зцілення суспільства крізь усвідомлення

В Німеччині починаючи з 60-х років ХХ століття психотерапевтами, істориками, соціологами, журналістами, педагогами досліджується вплив соціальних катастроф на свідомість окремої людини на відношення в сім’ї та на стан суспільства в цілому. Нацистське минуле є предметом громадського обговорення та засудження. Чому на пострадянському просторі тоталітаризм до цього часу не став предметом дослідження з точки зору психоісторії?!

Неопрацьована травма передається у спадок. Діти, онуки, правнуки людей, що постраждали від соціальних потрясінь ХХ століття, несуть в собі біль минулих поколінь, навіть якщо нічого не знають про них. Багато негативних процесів в сучасному суспільстві пов’язано само з небажанням визнати та усвідомити жахливий історичний досвід.

Замовчування подій минулого спричиняє розрив між поколіннями, що наносить шкоду та ставить під загрозу взаємини між батьками та дітьми. Відчуження в середині сім’ї спричиняє недовіру до інших людей та веде до індивідуалізації суспільства. Крім того, витиснення епізодів історії веде до колективної амнезії, що спричиняє повну апатію.

Для того, щоб травма минулого перестала викривляти сучасність необхідно зробити «роботу горя», як говорять психологи. Це означає, що важливо визнати те, що жахливий досвід мав місце та прийняти його, як частину свого життя та як частину життя сім’ї, обговорити та осмислити. «Робота горя» має бути проведена на всіх рівнях: у свідомості кожної людини, сім’ї, суспільстві.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Категорії

%d блогерам подобається це: