Опублікував(ла) europsyhistory | Жовтень 31, 2010

Травма поколінь

Для того, щоб почати лікуватись мало просто виявити хворобу, необхідно ще усвідомити, що ти є хворим. На жаль, багато людей просто не визнають того очевидного факту, що сучасне суспільство все ще переживає травму нанесену Другою світовою війною.

Один з постів цього блогу було розміщено на сайті громадської журналістики “Хай вей” (www.h.ua).  Розміщена інформація надзвичайно зацікавила читачів, та що найважливіше для нас, як для дослідників, виявила симптоми “травми покоління” в суспільстві. Один з читачів статті розвернув цілу дискусію, яка більше походила на одностороннє обурення самим фактом виявлення психологічних наслідків Другої світової війни. Заперечення очевидних фактів “хвороби” якраз і є одним із симптомів. Для нас це обурення виявилось показовим, адже читач виражав думки, яків принципі є характерними для людей, що виховувались та більшість свого життя прожили за радянських часів.

Нам би хотілося навести деякі цитати з коментарів читача (мовою оригіналу):

“…чтобы обгадить послевоенное поколение, возродившее страну из руин за 10 лет. Не было психологической травмы. Ложь это.

Была гордость и радость Победы, была цель отстроить страну и уважение к военным.

Это травма? И Вам не стыдно?.”

“Даже раны у победителей заживают быстрее, а психотравма только у проигравших и ПРЕДАТЕЛЕЙ”

“Навязывание, вопреки фактам, психологической травмы народу победителю -ОМЕРЗИТЕЛЬНО и сродни опытам нацистов над пленными Советской армии.”

В даних висловлюваннях міститься як раз підтвердження того факту, що Друга світова війна для нашого суспільства ще не закінчена. Велика кількість людей сприймають нові факти, які суперечать радянській концепції війни, як особисту образу. Проте пережити цю травму можливо лише за умови суспільного обговорення цієї болючої теми та усвідомлення наявності травми поколінь в сучасному суспільстві.

Advertisements

Responses

  1. Слово “травма” звучит неприятно, и как бы сразу дается оценка. Давайте говорить о “последствиях” в целом. Возможно это слово вызывает сопротивление, если более безоценочно говорить. сопротивления будет меньше. Всем нам легче признавать травму у другого, но у себя – труднее.
    Да, война – то зло. Но человек так устроен, что если он зло пережил, действительно пережил, то он выносит из него что-то хорошее. Как Иов. Творчески перерабатывает жизненный материал что ли.
    Многие говорят: “Не дай Бог конечно, но…”
    Вспомните Фромма. Он пережил концлагерь. Не как травму.


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Категорії

%d блогерам подобається це: