Опублікував(ла) europsyhistory | Листопад 15, 2010

Відповідальність

Другу світову війну сьогодні, як тінь можна побачити та відчути скрізь. Відповідальність за дії своїх пращурів тепер вже несуть їх нащадки. Одним з головних механізмів реабілітації винуватців є оприлюднення інформації щодо заподіяних ними злочинів або сприяння їм. Все ще не вщухають спроби знайти винуватців та посібників нацистському режиму, а отже ще не пережило суспільство подій тих років.

Сьогодні SNCF у перший раз публічно виразив жаль  за свою роль у транспортуванні євреїв у нацистські концентраційні табори під час Другої світової війни. Державний французький залізничний оператор створив англійськомовний сайт (http://www.sncfhighspeedrail.com/heritage/), на якому пояснюється його робота під час окупації в роки Другої світової війни. SNCF сподівалась виграти тендери на створення високошвидкісного залізничного сполучення в Каліфорнії та Флориді. Деякі американські законодавці намагалися блокувати цю компанію, якщо її керівництво не оприлюднить правду про свою роль у війні.

Широке обговорення подій Другої світової війни, публічне визнання своєї провини сприяє вирішенню міжнаціональних проблем, запобігає поширенню ксенофобії та неонацизму.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Категорії

%d блогерам подобається це: