Опублікував(ла) europsyhistory | Січень 26, 2011

Історія в нашому житті

Думка, яка нещодавно була висловлена колегою в одній з дискусій про те чи варто займатись історією, не дає мені спокою вже не один день. Кожен з нас колись починає розмірковувати про сенс буття. В такі моменти починаєш думати: “А задля чого я живу на цій Землі і задля чого працюю? Кому потрібно те, чим займаюсь?” Особливо, коли твоєю професією є історія – минуле. Так от, цей колега зауважив, що історія на сьогоднішній день (принаймні в Україні) є  однією з головних суспільнозначущих наук. Адже, “українське суспільство не живе сьогоденням, так само як і не живе майбутнім. Українське суспільство живе минулим”. Саме ця теза спонукає мене зараз продовжувати писати цей блог, в якому вже більше місяці не було постів.

Слушність цієї думки знаходить підтвердження майже в кожному випуску новин, у виступах політиків та навіть у розмовах в громадському транспорті. Так чи інакше ми повертаємось до тем голоду 1932-33 років, Другої світової війни, Перебудови та розвалу Радянського Союзу. Саме в минулому ми шукаємо причини свого сьогоднішнього становища, ще раз програємо в пам’яті епізоди минулого, намагаючись знайти помилку, ніби це зможе переформатувати історію.  А, можливо, це відбувається через незнання правди? Адже, всі ми знаємо, що історія в нашій країні переписувалась і переписується в залежності від того, хто знаходиться при владі.

Особисто для мене дослідження історії  – це прагнення знати що сталося в минулому для того, щоб розуміти чому сьогодні так, а не інакше, для того, щоб могти спрогнозувати майбутнє, хоч і в загальних рисах, для того, щоб усвідомити помилки минулого задля недопущення їх у майбутньому.

А яке місце історія займає у Вашому житті? Чи варто її знати? Для чого Вам ці знання?

 

Advertisements

Responses

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Vickie Kalashnikova and Psychohistory Europe, Psychohistory Europe. Psychohistory Europe said: українське суспільство не живе сьогоденням, так само як і не живе майбутнім. Українське суспільство живе минулим http://wp.me/p16JUk-1X […]

  2. большинству людей они совсем не нужны, но есть люди, которые читают историю, чтобы на кроссворды отвечать и в интеллектуальных шоу участвовать. и зачем людям знать историю, если они не могут сделать выводы?! тут вопрос об общем образовании нашего населения, а не конкретно знании истории.


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Категорії

%d блогерам подобається це: