Опублікував(ла) europsyhistory | Квітень 12, 2011

Людина і війна

Читаючи історію не знаю як Ви, а я часто ловлю себе на думці про те, що людина постійно перебуває у стані війни. Не знаю чи так це є насправді… Пишучи цей пост хотілося б подискутувати і почути думку різних людей різних професій.

Історія доводить, що там, де є дві людини, там є конфлікти, які часто переростають у насильницькі.

Чи є стан війни природнім для людини?! Чи не є війна наслідком того, що людина постійно бореться сама з собою, тоді яка мета цієї боротьби?!

Людство пройшло довгий шлях від homo erectus до homo sapiens sapiens, і весь цей шлях – це шлях боротьби: з природою, оточенням, собою. Доречи, ніколи не вважала себе прибічником марксизму… до цього часу. Перечитуючи останні два рядки почала в цьому сумніватись.

До питання взаємовідносин людини та війни зверталось вже багато дослідників. Зокрема, цікавою нам здається думка професора К.С.Гаджієва, викладена в “Політичній філософії”, про те, що людина любить війну, вона є невід’ємною складовою людського буття. Агресивність держав є проявом агресивності людей з яких складається держава.

Проте, чи не суперечить ця “любов до війни” прагненню будь-якої людини жити?! Адже впевнена, що більшість людей, які пережили війну не відчували любові до неї, не можна любити те, що становить загрозу для життя, спричиняє біль.

 

Advertisements

Responses

  1. Здесь рассматривается война с точки зрения женщины, а войну делают мужчины. цель женщины – созидать, а мужчины – расширять границы своих владений, т.е. завоевывать. а это к сожалению не возможно без агрессии по отношению к другому живому существу. необходимо еще много лет эволюции, чтобы исправить программу, которую в нас заложила природа.

  2. Мнение мужчины: @ Sergiy Shtukarin війна – це restaging of early trauma, чим краще стає становище дітей у всьому світі, тим менше війн і конфліктів


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Категорії

%d блогерам подобається це: