Опублікував(ла) europsyhistory | Грудень 11, 2012

Переосмислення історії

Про переосмислення історії в Україні мова йде ледь не від проголошення незалежності. Неодноразово була учасником численних конференцій та семінарів, в назві яких було “переосмислення історії”. Але, нажаль, “переосмислення” завжди лишалось лише гарним словом, після всіх конференцій залишалось незадоволене відчутті “поговорили і все”. Для мене це проблема всіх наукових конференцій, круглих столів, які відбуваються щорічно, теми їх практично не міняються, але практичних результатів вони не мають.

Цікаву статтю прочитала сьогодні на civicua.org, всім рекомедую! Мова йде про люстрацію та досвід Чехії в цьому питанні.

Враження від статті залишились наступні: в Україні суспільство не готове та й взагалі не відчуває потреби в люстрації.

Отже, наша свідомість спокійно спрймає тоталітарне минуле країни, просто зазначємо для себе факт, що так, комуністичний режим був, це наше минуле. І я з цим погоджуюсь спираючись на власний досвід спілкування з різними людьми в різних куточках України. Розумію, що є люди які можуть заперечити цей факт, але це як виявляється лише на словах. Не всі можуть сприймати правду. Бо якщо, ця теза була неправдою, люстрація вже давно відбулась би в Україні.

Звідси виникає ще одна думка, про яке переосмислення історії може йти мова, якщо здебільшого українці просто приймають своє минуле таким яким вони його знали (! увага знали, але не таким яким воно було).

Advertisements

Responses

  1. Хочеться продовження…


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Категорії

%d блогерам подобається це: